Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Skupina PPF výrazně posiluje svou pozici v telekomunikacích

„Nákupem aktiv společnosti Telenor skupina PPF výrazně rozšíří svou sílu v telekomunikačním sektoru ve střední a východní Evropě. Stává se středně velkým regionálním hráčem. PPF je díky koupi Telenoru na dobré cestě realizovat výrazné úspory v rámci celé své telekomunikační skupiny. Výhodou nákupu je také to, že telekomunikace jsou defenzivní sektor, který většinou solidně prosperuje i při zhoršení ekonomických podmínek,” říká Martin Vlček, hlavní makléř BH Securities.

„Řada aktivit a funkcí je použitelných v rámci celé telekomunikační skupiny. Například IT systémy, správa webového a mobilního rozhraní, vzájemné přeúčtovávání roamingových nákladů další. Částečně centralizovaný může být například i marketing a řízení produktů. Další úspory firma zrealizuje výhledově, pokud po vypršení práv na užívání původních značek převede operátory v různých zemích pod jednotný brand,“ dodává Martin Vlček, hlavní makléř BH Securities.

Za první pololetí loňského roku vydělala skupina PPF bezmála 300 milionů eur, tedy zhruba 7,5 miliardy korun. PPF je schopna za několik let ze zisku na nákup aktiv Telenoru vydělat. Akvizice by roční zisky ještě zvýšila. Takže i když si skupina PPF bude muset velmi pravděpodobně na část kupní ceny půjčit, lze předpokládat, že za současných dobrých podmínek na trhu korporátních dluhopisů a úvěrů nebude mít problém sehnat zájemce za atraktivně nízkou úrokovou sazbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.