Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

PPF přichází s novou finanční P2P platformou

BankyInvestice 24.06.2015 | 18:38 0 Komentářů

Ve středu spustila společnost Different Money finanční P2P platformu Zonky.com. Za projektem stojí Home Credit a potažmo tedy skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Platforma se chce odlišit tím, že bude přímou konkurencí bank. Úroky se budou pohybovat podle profilu žadatele od 5,99 procenta do 15 procent.

„Zatímco existující tuzemské platformy se zaměřují na klienty, kterým banky nechtějí kvůli jejich dluhové historii půjčit, my chceme konkurovat přímo bankám,“ říká ředitelka Different Money Lucie Tvarůžková. Půjčky bude platforma zprostředkovávat i klientům s riskantnějším profilem, jako jsou například OSVČ či lidé s příjmem v zahraničí.

Zonky je zatím financována Home Creditem. „Rozjezd bude pozvolný. První tři roky se spokojíme s desítkami tisíc transakcí. Poté, co lidé v platformu získají důvěru, očekáváme, že by objem půjček měl prudce vzrůst,“ uvádí Lucie Tvarůžková.

Vývoj a provoz Zonky přišel dosud Home Credit na 20 milionů korun a další investice budou potřeba i v příštích letech. „Věřím ale, že potom služba může vyrůst až k ročním obratům ve výši okolo 3 nebo 3,5 miliard korun,“ říká generální ředitel českého Home Creditu David Bystrzycki.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.