Pondělí 06. dubna. Svátek má Vendula.

Poslání ČNB při dohledu nad finančním trhem České republiky

Bankovní rada ČNB na návrh Výboru pro finanční trh schválila základní obecný dokument týkající se dodržování základních hodnot a způsobu vykonávání dohledu nad českým finančním trhem.

Nový základní dokument „Poslání ČNB při dohledu nad finančním trhem České republiky“ vytyčuje základní hodnoty při uplatńování dohledu, mezi kterými je například přiměřenost dohledu – ČNB bude zasahovat do podnikání dohlížených subjektů v míře, v níž je to nezbytně nutné pro dosažení cílů dohledu nad finančním trhem a k implementaci příslušných ustanovení evropského práva na českém finančním trhu, dále potom ochrana spotřebitele a investora, spolupráce na tuzemské i mezinárodní úrovni a v neposlední řadě boj s finanční kriminalitou.

Součástí dokumentu jsou také obecné postupy, jak hodnotových cílů dosáhnout. ČNB se například zaměří na větší transparentnost vykazovaných údajů finančních společností působících na českém trhu, bude spolupracovat na sjednocování pravidel a ukazatelů institucí napříč Evropskou unií apod. Úplné znění dokumentu zde

Zdroj: Tisková zpráva České národní banky

Čtete dále:
Luboš Svačina: Marta Gellová: Chystané změny zvýší nároky na odbornost investičních poradců
Pavel Hanzl: Jak utopit strach a zasít počáteční důvěru?
Luboš Svačina: Návrh zákona o pojišťovnictví: Paragraf 53 a bouře kolem
Petr Zámečník: Struktura produkce a „otevřenost“ finančně poradenských společností

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.