CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

19. 06. 2019

0 komentářů

Portál občana nabídne přihlášení přes banku i platnost dokladů

 

Prostřednictvím Portálu občana mohou lidé komunikovat s úřady již od loňského července. V budoucnu se pak funkce portálu rozšíří například na upozornění končící platnosti dokladů, platební bránu, doklad o bezdlužnosti atd.

Loading 

Momentálně se lidé mohou díky Portálu občana podívat do katastru nemovitostí, podat daňové přiznání nebo si zkontrolovat počet bodů v řidičském průkazu.

Pro takový systém se běžně i několik měsíců píše dokumentace a zadání a následně se několik let implementuje dodávka. První verzi portálu vidí objednavatel tedy až po zmíněných několika letech. Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) ale zvolila řešení prostřednictvím DevOps a cloudové platformy, která urychluje a zlevňuje tvorbu aplikace i díky tomu, že nevyžaduje nakoupení a instalaci drahého hardwaru. Agentura NAKIT tak měla po několika týdnech k dispozici hrubý náčrt portálu, který pak společně s ministerstvem vnitra dotvořila do finálního stavu, a nyní se může soustředit už jen na dolaďování a přidávání dalších funkcí,“ popisuje Václav Koudele, manažer strategických projektů veřejné správy společnosti Microsoft.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *