Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Poradkyně OVB prodávala pojištění s falešným maturitním vysvědčením

Finanční poradkyně společnosti OVB Allfinanz prodávala dva roky pojištění bez požadované kvalifikace. Česká národní banka (ČNB) odhalila, že finanční poradkyně provozovala činnost bez platného maturitního vysvědčení, které je nutnou podmínkou pro prodej pojištění. OVB poradkyni vyhodila.

„Informaci jsme obdrželi na základě externího podnětu,“ informovala mluvčí ČNB Kateřina Bartůšková a dodala: „Nadřízený pojišťovací zprostředkovatel ověřuje – a před ČNB prohlašuje – že jednotliví podřízení pojišťovací zprostředkovatelé splňují všeobecné předpoklady pro zápis do registru.“ Jde již o třetí případ falšování dokumentů, který ČNB odhalila a druhý, který se týká společnosti OVB.

„Naše společnost, stejně jako jakýkoliv jiný subjekt, může jen stěží ovlivnit a zjistit, zda jí třetí osoba předkládá falsum nějaké listiny či nikoliv,“ uvedl mluvčí OVB Dušan Pavlů. „Pravost dokladů o vzdělání nezkoumáme a nesetkali jsme se dosud s žádným případem, kdy by vyšlo najevo, že doklad o dosaženém vzdělání byl zfalšován,“ říká mluvčí konkurenční firmy Broker Consulting Jan Lener.

Zdroj: iDnes.cz

2 komentáře: “Poradkyně OVB prodávala pojištění s falešným maturitním vysvědčením”

 1. mamlas napsal:

  Progoha, k čemu je maturitní vysvědčení v době, kdy si maturitu dodělávají policajti v zahradnickém učilišti a kdy maturitu mají dokonce malíři pokojů?
  Chápete systém, kde dokladem kvalifikace je kus papíru, který získá každý ťulpas?
  Maturita je už k smíchu, tu mají i pologramotní lidoopi.
  Důležité je, jestli ta paní uměla nebo neuměla produkty atd.
  Fakt šílený…

 2. kolomrk napsal:

  Za to prece OVB nemuze, ze si nejaka pani od nich falsovala vysvedceni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.