Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Poplatky bank za správu a vedení úvěrového účtu mizí ze sazebníků

Banky 25.04.2014 | 10:25 0 Komentářů

Banky začaly rušit poplatky za vedení a správu úvěrového účtu pro nové klienty ještě před rozhodnutím soudu. Přestože Nejvyšší soud včera, stejně tak jako Ústavní soud před čtrnácti dny, rozhodl ve sporu o poplatky ve prospěch bank, většina bank již poplatky zrušila.

Pro nové klienty České spořitelny je poplatek zrušen od 1. března 2013. U UniCredit Bank a LBBW Bank pak máte na výběr úvěrový účet s a nebo bez poplatku, úroková sazba se vám však zvýší u verze bez poplatku. Skupina ČSOB (ČSOB, Hypoteční banka, Era Poštovní spořitelna), Wüstenrot hypoteční banka a Oberbank nadále poplatek účtují. Stavební spořitelny poplatky stále účtují, až na Stavební spořitelnu České spořitelny, která poplatek do 30. června 2014 novým klientům neůčtuje.

Vliv na zrušení poplatků měly také nové banky jako je mBank, Fio banka, Air Bank, Equa banka a Zuno Bank, které ruší např. i poplatky za vedení běžného účtu. V poslední době se k nim připojily také GE Money Bank a UniCredit Bank se svým bezpoplatkovým účtem.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.