Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Polovina Čechů se v životě octla ve finanční nouzi

Banky Daniel Kuchta 03.03.2010 | 15:02 0 Komentářů

Podle výzkumu GE Money Bank, provedeného společností Ipsos Tambor, si 8 z 10 Čechů minimálně jednou v životě půjčilo peníze. Banka zároveň začala od začátku března nabízet svou Expres půjčku bez poplatků.

Menší sumy v řádu stokorun, nebo tisícikorun si Češi půjčují od známých a rodiny a začínají s tím už před 20. rokem života. V mladém věku si více půjčují muži (56 %), například na občerstvení v restauraci, či spotřební elektroniku. Ženy (46 %) si půjčují na vybavení bytu, nebo na oblečení a obuv.

V situaci, kdy jde o větší sumu peněz, se 6 z 10 Čechů obrací přímo na banku. Od finančních institucí si nejčastěji půjčujeme na koupi nemovitosti, automobilu nebo na rekonstrukci či vybavení domácnosti.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že půjčování je v rámci české populace běžnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Hned 82 % Čechů si již někdy v minulosti půjčilo peníze, ať už od přátel nebo přímo od banky,“ říká Monika Kubovcová, ředitelka úvěrových produktů GE Money Bank. Zároveň upozorňuje, že každý druhý Čech se někdy ve svém životě dostal do finanční krize.  Riziková hranice nečekaných výdajů, které vážně narušují rodinný rozpočet, se pro třetinu Čechů pohybuje v rozmezí od 10 do 50 tisíc korun, ale pro další třetinu z nás je dokonce do 10 tisíc korun,“ dodává Monika Kubovcová.

Expres půjčka od GE Money Bank do konce května bez poplatků

Od začátku března až do konce května nabízí GE Money Bank svou Expres půjčku bez poplatků za poskytnutí úvěru a za vedení úvěrového účtu. Zájemce tak může ušetřit například v případě úvěru ve výši 100 000 korun až 4 500 korun (v případě splatnosti na 72 měsíců, což je v bance nejčastější případ).

„I přes finanční krizi zaznamenáváme v posledních měsících u klientů rostoucí zájem o spotřebitelské úvěry. V rámci nedávného průzkumu GE Money Bank potvrdil úmysl sjednat si spotřebitelský úvěr během letošního roku hned každý desátý dotazovaný,“ říká Milan Voldřich, manažer úvěrových produktů GE Money Bank. „Rozhodli jsme se proto vyjít zájemcům vstříc a nabídnout jim oblíbenou Expres půjčku za zvýhodněných podmínek,“ dodává Milan Voldřich. 

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.