CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

11. 06. 2024

0 komentářů

Pojištění dlouhodobé péče pomůže stárnoucí populaci

 

Počet lidí závislých na péči druhých v Česku rychle roste a náklady na dlouhodobou péči mohou dosáhnout až milionů korun. Od 1. července 2024 sice vzroste státní příspěvek pro osoby v této situaci, stále však zdaleka neobsáhne všechny výdaje. Odborníci očekávají, že se stárnutím populace poroste zájem o pojištění dlouhodobé péče, které v roce 2024 začaly pojišťovny nabízet.

Loading 

Počet osob, které potřebují dlouhodobou pomoc s běžnými činnostmi, v Česku rychle roste. Podle odhadů by do roku 2050 mohl dosáhnout téměř jednoho milionu. Pojištění dlouhodobé péče představuje způsob, jak se na tuto situaci připravit a zajistit potřebnou finanční podporu.

„Toto pojištění je určeno pro každého, kdo v důsledku vážného zdravotního stavu bude potřebovat dlouhodobou pomoc s běžnými životními činnostmi. V případě pojistné události klient nebo jemu blízká osoba dostane pojistné plnění, které může využít na péči doma nebo v pečovatelském zařízení,“ vysvětluje Petr Motáček, specialista na pojištění ze společnosti FinGO.

„Náklady na dlouhodobou péči se mohou vyšplhat až na několik milionů korun. Státní příspěvek na péči zdaleka nepokryje veškeré výdaje. Pojištění dlouhodobé péče tak může být klíčovou pomocí v situaci, kdy se staneme závislými na péči druhých,“ pokračuje Petr Motáček.

Ministerstvo práce a sociálních věcí oznámilo navýšení příspěvku na péči, které bude platné od 1. července 2024. I přes toto navýšení však mnoho lidí bude potřebovat další finanční zdroje, aby si potřebnou péči mohli dovolit. Pojištění dlouhodobé péče představuje vhodné doplnění státní podpory.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Na co se připojistit před cestou na dovolenou?

Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je kvalitní krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit situace, pro které se vyplatí sjednání různých připojištění. Týká se to například cest do […]

Text: Redakce

03. 06. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *