Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Pohonné hmoty dál zlevňují. Drahé léto motoristy nečeká

Investice 20.06.2019 | 10:19 0 Komentářů

V uplynulém týdnu paliva v České republice dál zlevňovala. Cena benzinu během týdne klesla o 27 haléřů na 33,28 koruny za litr a nafta zlevnila v průměru o 18 haléřů na 32,35 koruny za litr. Vyplývá to z dat firmy CCS.

Nejdražší nejprodávanější benzin Natural 95 tankují řidiči na Vysočině. Tam vyjde litr na 33,83 koruny. Drahá je i Praha, kde benzin stojí v průměru 33,74 Kč/l. Nafta je nejdražší v hlavním městě, kde za litr nafty motoristé zaplatí v průměru 33,06 Kč/l.

Pohonné hmoty budou dál zlevňovat

Pohonné hmoty budou zlevňovat i v příštím týdnu, v rozsahu kolem patnácti haléřů na litr. Obchodníci s ropou nyní vyčkávají, jak dopadnou dvě klíčová setkání. Prvním z nich bude příští týden summit skupiny zemí G20 v Japonsku. Americký prezident Donald Trump se tam setká se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem,“ uvedl Lukáš Kovanda, hlavní analytik Czech Fund a dodal, že „trhy do této schůzky vkládají naději, že by mohla znamenat zmírnění vyhrocené situace v obchodních a ekonomických vztazích dvou největších světových ekonomik. Pozitivní vyznění schůzky by povzbudilo ceny ropy a během července by tak mohlo zakončit současný pokles cen pohonných hmot v ČR. Bude ovšem záležet na výsledku ještě jednoho setkání, a sice vrcholné schůzky kartelu OPEC a dalších klíčových světových těžařů v čele s Ruskem. Ta se uskuteční ve Vídni v prvních červencových dnech.“

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.