Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Podle plynařů je cena plynu pro domácnosti na hranici únosnosti

Investice 30.11.2012 | 14:26 1 Komentář

Další zdražování pynu by mohlo přimět zejména nízkopříjmové domácnosti k tomu, aby se vrátily k topení pevnými palivy, což by mělo negativní dopady na kvalitu ovzduší. Cena plynu je podle  prezidenta České plynárenské unie Oldřich Petržilka na hranici únosnosti.

Především v těch menších obcích, mimo velká centra, jsme se dostali někam k hranici. Proto zatěžování dalšími daněmi může být v tomto smyslu velmi nebezpečná záležitost,“ prohlásil Petržilka.

Podle průzkumu PPM Factum lidé považují plyn za stabilní palivo a problémy s jeho dodávkami přiznává jen 1,5 procenta odběratelů. Sedm procent lidí ale také začíná zvažovat, zda od plynu neodejít. Jedná se především o nízkopříjmové domácnosti z malých obcí, především na severu Moravy.

Podle Energetického regulačního úřadu je průměrná cena jedné megawatthodiny plynu pro domácnosti letos 1 393 korun. V roce 2013 by se podle propočtů ERÚ měla zvýšit na 1 436 korun.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Podle plynařů je cena plynu pro domácnosti na hranici únosnosti”

  1. Jan napsal:

    Tak na cena podle mě neplatí pro domácnosti. Dle propočtů to vychází na 1600. Ověřoval jsem to pomocí kalkulačky plynu na netu (www.snizujeme.cz). Myslim si, že i ostatní asi dají totožné výsledky (tzb, usetreno, a další). Jestli do toho průměru počítají i ceny velkoodběratelů, které jsou normálně neveřejné, pak vidíme, že prostor na zlevňování tu je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.