Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Podle ČAP finanční poradci manipulují s Čechy

Podle průzkumu České asociace pojišťoven dají Češi na rady a doporučení finančních poradců mnohem více než evropští sousedé. Od kvalitních finančních poradců pak Češi očekávají hlavně odbornou pomoc při výběru vhodného finančního produktu, individuální přístup i finanční a časovou úsporu.

Radám finančních poradců věří v České republice 55 % lidí. Slováci jsou o něco obezřetnější a v poradce vkládá svou důvěru 48 % obyvatel. Ostatní Evropané jsou na tom s doporučeními od finančních poradců ještě hůř. Věří jim v průměru jen 35 % populace.

Průzkum ČAP také ukázal, že pokud Češi mění smlouvu životního pojištění a zároveň pojišťovnu, ve 38 % případů je to právě z důvodu doporučení jejich poradce.

I přes velkou část korektních poradců se na pojistném trhu bohužel objevují i tací, pro které je větší motivací jejich profit než spokojenost klienta,“ doplňuje manažerka vzdělávání a komunikace České asociace pojišťoven Marcela Kotyrová a radí: „Pokud se klient domnívá, že jeho pojistná smlouva je zastaralá a neodpovídá jeho potřebám, měl by kontaktovat pojišťovnu a poradit se o možných úpravách. I v období ztížené finanční situace je zrušení pojistné smlouvy to nejméně vhodné řešení. Moudřejší je požádat pojišťovnu o odklad plateb, snížení pojistného, jeho přerušení nebo se dohodnout na jiném řešení.“

Zdroj: Tisková zpráva ČAP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.