Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Počet firem příspívajících zaměstnancům na životní pojištění Pojišťovny České spořitelny vzrostl

Počet firemních klientů Pojišťovny České spořitelny, kteří přispívají svým zaměstnancům na životní pojištění vzrostl v roce 2008 o 9 %.

Počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele v portfoliu Pojišťovny České spořitelny navíc meziročně vzrostl o 18 %. Zatímco na konci roku 2007 bylo u Pojišťovny České spořitelny pojištěno 11 830 zaměstnanců, o rok později jejich počet dosáhl 14 392. Průměrný roční příspěvek zaměstnavatele na jednu pojistnou smlouvu loni mírně vzrostl a dosáhl 5 312 korun. V souvislosti s aktuální hospodářskou krizí Pojišťovna České spořitelny doposud nezaznamenala úbytek počtu smluv s příspěvkem zaměstnavatele.

„P očet firemních klientů i smluv s příspěvkem zaměstnavatele v našem portfoliu dynamicky roste. Pro stále více českých společností představují pojistné programy klíčovou součást mimoplatového ohodnocení zaměstnanců. Příspěvky na životní pojištění jsou totiž daňově uznatelným nákladem a zaměstnavateli kromě zvyšování loajality pracovníků pomáhají výrazně ušetřit na mzdových nákladech,“ říká Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny .

Většina zaměstnanců pojištěných u Pojišťovny České spořitelny volí flexibilní životní pojištění FLEXI. Daňové výhody pro příspěvky zaměstnavatele se vztahují jak na variantu s investováním v rámci garantovaného fondu, tak na investování prostřednictvím podílových fondů.

Zdroj: Tisková zpráva Pojišťovny České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.