Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Počet českých firem se sídlem v daňovém ráji se zvýšil o procento

Investice 04.03.2015 | 14:34 0 Komentářů

Počet českých společností se sídlem v daňovém ráji v loňském roce vzrostl o jedno procento na 13 247. Objem základního kapitálu investovaného majiteli z daňových rájů vzrostl meziročně o 7,4 procenta.

„Rapidní nárůst objemu základního kapitálu kontrolovaného subjekty z daňových rájů a současně minimální přírůstek v počtu nově vzniklých firem signalizuje, že se jedná o značný odliv kapitálu z ČR, který bude velmi pravděpodobně způsoben daňovou optimalizací. Lze říci, že nové vlastnické struktury založené na daňových rájích jsou více agresivní a snaží se maximálně optimalizovat svůj zisk všemi dostupnými prostředky, což koresponduje s tlakem vlastníků i nejvyššího vedení firem na kontinuální růst jak tržeb, tak zisku,“ uvedll analytik Bisnode Michal Řičař.

Na Seychelách vzrostl počet nových firem v loňském roce o 110 a na Kypru o 79. Největší relativní přírůstek zaznamenaly Marshallovy ostrovy, a to o 77 procent, Ostrov Man o 21 procent a Monako o 20 procent. Největší úbytek registrovalo Nizozemí, kde klesl počet firem o 160.

Na Slovensku došlo k meziročnímu nárůstu firem se sídlem v daňovém ráji o 9,3 procenta na 4 266.

Zdroj: Tisková zpráva Bisnode

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.