Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Po osmi dnech propadu cena ropy zamířila vzhůru

Investice 13.01.2016 | 14:42 0 Komentářů

Cena americké lehké ropy WTI se při úterním obchodování propadla o více než čtyři procenta až na 29,93 dolaru za barel. Cena severomořské ropy Brent klesla v úterý až na 30,34 dolaru za barel. Ve středu pak začala mírně růst k 31,73 dolaru za barel.

„I když je zde více důvodů, není pochyb, že klíčovým faktorem poklesu cen ropy je silný dolar,„ řekl Oystein Berentsen, ředitel společnosti Strong Petroleum, a dodal: „Až se přebytek na trhu se surovou ropou přesune i na trh s ropnými produkty a začne docházet místo ve skladech, ještě se zvýší tlak na ceny.“

Zhoršení situace na trhu nás přimělo změnit odhady dalšího vývoje. Očekáváme, že Brent i WTI se budou pohybovat okolo průměru 37 dolarů za barel, přičemž dříve jsme odhadovali 60 dolarů za barel,“ uvedla banka Barclays.

Středeční růst byl zapříčiněn mírným optimismem, který přišel s pozitivními informacemi o čínském exportu. I tak by k výraznějšímu růstu dojít nemělo. „Celková nálada je pořád negativní, což znamená, že riziko poklesu je pořád vyšší než potenciál růstu,“ řekl agentuře Reuters Hans van Cleef, energetický analytik ze společnosti ABM Amro.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.