Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Petr Borkovec bude jedničkou na trhu farmářských potravin

Po síti obchodů s lokálními potravinami Sklizeno kupuje nyní spolumajitel poradenské společnosti Partners Petr Borkovec i největšího konkurenta Náš grunt. Ze čtyř společníků řetězce Náš grunt zůstává pouze Aleš Kotěra. Společně se značkou My Food se tak síť stane lídrem trhu farmářských potravin.

Petr Borkovec hodlá dále síť rozšiřovat, a to prostřednictvím franšíz či kmenových prodejen. Plán na příští rok počítá s otevřením alespoň deseti dalších obchodů a napřesrok by měla mít síť již 80 provozoven. V roce 2018 byy měl obrat dosáhnout 750 milionů korun.

„Očekáváme, že do osmi let se trh dostane na tři procenta, a dosáhne tak obratu kolem devíti miliard,“ říká zakladatel Sklizeno David Kukla, jehož podíl v nové síti bude téměř třetinový. 

Podle Petra Borkovce roztříštěnost trhu příliš nesvědčí, jelikož lokální potraviny prodražuje. „Češi stále více hledají bezlepkové a bezlaktózové potraviny a také takzvané superpotraviny. Mnoho se jich zajímá o různé dietní styly, jako jsou raw nebo paleo, roste poptávka po potravinách bez palmového oleje,“ vysvětluje Petr Borkovec. 

Zdroj: Mladá fronta DNES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.