Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Penzijní společnosti chtějí vyšší provize

Penze 22.06.2015 | 16:44 2 Komentářů

Spuštěním a propagací druhého pilíře přišly penzijní společnosti o 150 až 200 milionů korun. Penzijní společnosti se se státem kvůli zrušení druhého pilíře nehodlají soudit. Požadují však navýšení provizí svých prodejců, které se z vládního návrhu novely zákona vytratilo.  

„Zájem o vstup do nových fondů je skoro na bodu mrazu. Snažíme se o zvýšení provizí znovu jednat, protože z vládního návrhu vypadlo. Bohužel je to teď kvůli debatám o omezení provizí pojišťovacích makléřů horké téma. Přitom i zvýšené provize pro naše prodejce by stále byly na mnohem nižší úrovni,“ řekl Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností a zároveň šéf Penzijní společnosti České spořitelny.

Penzijní společnosti již částečně náklady z druhého pilíře promítly do svých hospodářských výsledků. „Šlo hlavně o provize prodejcům. Byl to požadavek auditora,“ vysvětluje Aleš Poklop.

V současné době dosahuje provize maximální výše 850 korun. V původním návrhu byl tento limit dvojnásobný. „Absence této úpravy je klíčová, protože nyní ubývá ve třetím pilíři kvartálně asi 40 000 účastníků. Prodejci totiž nejsou motivováni produkt prodávat,“ uvedl mluvčí asociace Jan Sedláček.

Zdroj: iHNed.cz, FAEI.cz

2 komentáře: “Penzijní společnosti chtějí vyšší provize”

  1. Šinclova bílá kobyla napsal:

    TOTO by si měli přečíst v pojišťovnách a jejich finnčních skupinách.

    • napsal:

      Za osm stovek provize nezvedám ani telefon, natož aby se mi vyplácelo ještě někam jezdit, hodinu to někomu vysvětlovat a pak sepisovat. Jak se do lesa volá, tak se ozývá, za osm stovek jim to nikdo sjednávat nebude, tak ať si to penzijní fondy pěkně užijou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.