CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

22. 06. 2015

2 komentáře

Penzijní společnosti chtějí vyšší provize

 


 

„Zájem o vstup do nových fondů je skoro na bodu mrazu. Snažíme se o zvýšení provizí znovu jednat, protože z vládního návrhu vypadlo. Bohužel je to teď kvůli debatám o omezení provizí pojišťovacích makléřů horké téma. Přitom i zvýšené provize pro naše prodejce by stále byly na mnohem nižší úrovni,“ řekl Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností a zároveň šéf Penzijní společnosti České spořitelny.

Penzijní společnosti již částečně náklady z druhého pilíře promítly do svých hospodářských výsledků. „Šlo hlavně o provize prodejcům. Byl to požadavek auditora,“ vysvětluje Aleš Poklop.

V současné době dosahuje provize maximální výše 850 korun. V původním návrhu byl tento limit dvojnásobný. „Absence této úpravy je klíčová, protože nyní ubývá ve třetím pilíři kvartálně asi 40 000 účastníků. Prodejci totiž nejsou motivováni produkt prodávat,“ uvedl mluvčí asociace Jan Sedláček.
Zdroj : iHNed.cz, FAEI.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Šinclova bílá kobyla

  22 června, 2015

  TOTO by si měli přečíst v pojišťovnách a jejich finnčních skupinách.

  Odpovědět

 • 22 června, 2015

  Za osm stovek provize nezvedám ani telefon, natož aby se mi vyplácelo ještě někam jezdit, hodinu to někomu vysvětlovat a pak sepisovat. Jak se do lesa volá, tak se ozývá, za osm stovek jim to nikdo sjednávat nebude, tak ať si to penzijní fondy pěkně užijou.

  Odpovědět