Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Pavel Kysilka rezignoval na členství v dozororčí radě ČEB

Banky 08.11.2016 | 17:28 0 Komentářů

Šéf dozorčí rady České exportní banky (ČEB) Pavel Kysilka se rozhodl rezignovat na svou funkci. Končí také v dozorčí radě Českomoravské záruční a rozvojové banky. Bývalý šéf České spořitelny uvedl, že důvody jeho odchodu jsou osobní a časové.

„Důvody, které mě k tomu vedly, jsou jak osobní, konkrétně kapacitní konflikt s dalšími projekty, kterým se dlouhodobě věnuji, tak pracovní, jejichž společným jmenovatelem je stále chybějící jasná koncepce státu v oblasti podpory malého a středního podnikání a exportu, která by definovala jednoznačné a strategické zadání pro obě instituce,“ uvádí Pavel Kysilka ve své rezignaci.

Pavel Kysilka působil ve funkci od dubna letošního roku. „V době svého členství jsem přispěl ke vzniku návrhu opatření v oblasti státní podpory exportu, které považuji za nezbytné a naléhavé pro řešení dlouhodobě existujících systémových nedostatků v této sféře. Podporu podnikání a exportu považuji za důležité pilíře ekonomické politiky státu a věřím, že se mu podaří brzy dospět k potřebným systémovým i hospodářskopolitickým rozhodnutím v této oblasti,“ píše dále ve své rezignaci.

Rezignace se bude projednávat na příštím jednání rady, které proběhne 24. listopadu 2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.