Sobota 23. března. Svátek má Ivona.

OVB se nelíbí reklama Fincentra

Společnost OVB zažalovala svého konkurenta, společnost Fincentrum, kvůli nekalé soutěži. Soudce Městského soudu v Praze její návrh zamítl.

OVB se nelíbí, že reklama, které se objevila například v časopise Studenta, jí vyobrazuje v nelichotivém duchu ve firemních barvách a s jejím logem na prsou. Reklama podle OVB způsobila odliv zájemců o spolupráci z řad vysokoškoláků. Jako odškodnění požaduje OVB omluvu v tisku a milion korun odškodnění.

Fincentrum se brání, že značka na oblečení méně atraktivní dívky je logem sportovního oblečení známé společnosti, což dokazuje také průzkum provedený Fincentrem.

Podle soudu reklama „nepřesahuje míru kritiky a ironie, jež žalobkyně v demokratické společnosti s garantovanou svobodou vyjadřování musí snést. Používání ironie, sarkasmu a nadsázky je regulérní součástí svobody projevu,“ uvádí se v rozsudku.

Zdroj: Studenta.cz

2 komentáře: “OVB se nelíbí reklama Fincentra”

  1. MyExi.cz napsal:

    Přiznám se, že nevím proč by tuto reklamu respektivě protagonistku v modrém měl někdo považovat za pracovnici OVB, pokud však takové mají ve většině, tak chapu rozhořčení, ale marketingově na jedničku. Najdu o této reklamě někde něco více?

  2. OVB napsal:

    HA, HA. Konkurence, ale me se to libi! :-))) Pise se o tom jeste nekde?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.