Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

OVB Allfinanz i nadále posiluje svou pozici na českém trhu

OVB Allfinanz v roce 2010 opět zvýšila své provizní výnosy, které oproti loňskému roku stouply o téměř 100 milionů korun na 965 027 977 korun. Potvrzuje tak svou stabilně silnou pozici na českém trhu a také prvenství mezi dalšími finančně poradenskými společnostmi. Příznivě se na vývoji projevila ustupující ekonomická krize, ale také systémové změny uvnitř společnosti, kterými OVB Allfinanz v uplynulém roce prošla (tisková zpráva OVB).

Za uplynulý rok se finančním poradcům OVB Allfinanz, a.s. podařilo uzavřít 169 624 nových smluv a společnost tak v současné době spravuje  více než 2 miliony smluv pro 956 000 klientů v České republice. Zisk po  zdanění dosáhl téměř 70 milionů korun. 

Obchodní i finanční výsledky v roce 2010 nám dělají velkou radost. Jsou nejen důkazem toho, že proces, kterým OVB v uplynulých měsících prošla, byl správný, ale především toho, že klienti nám důvěřují a že se nám daří získávat nové, o čemž svědčí číslo 93 000 nových klientů v loňském roce,“  říká Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel společnosti OVB Allfinanz, a.s. 

Ještě v roce 2010 nebyla situace na trhu vůbec jednoduchá, panovala zde značná nervozita, a to i u běžných spotřebitelů. OVB se přesto  podařilo pokračovat v nárůstu počtu uzavřených smluv a navyšovat provizní příjem. Je to úspěchem především samotných finančních poradců. Jasně se ukazuje, že OVB zvolila správnou cestu, když se soustředila na kvalitu poskytovaných služeb
a edukaci klientů v oblasti finančního poradenství v době, kdy  ostatní opatrně vyčkávali, “ říká Knapp. 

Podle něj je třeba také zdůraznit nejen ekonomické ukazatele společnosti za rok 2010, ale také projekty v rámci sociální odpovědnosti společnosti, do kterých se OVB plně zapojila. „Nejde jen o podporu trhu obecně a o tlak na zvýšení kvality finančních produktů či služeb, ale také o již zmíněné vzdělávání jak našich klientů, tak například žáků základních škol v oblasti financí a bankovnictví. OVB si  jako lídr trhu uvědomuje svou odpovědnost a bude se i nadále aktivně podílet na kultivaci a rozšiřování finančního vzdělání v České republice,“ uzavírá Knapp. 

Mateřská skupina OVB Holding AG své loňské výsledky publikovala již 30. března 2011. Detailní výsledky skupiny jsou k dispozici na adrese www.ovb.ag.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.