CZK/€ 25.380 -0,18%

CZK/$ 23.480 -0,22%

CZK/£ 29.645 -0,15%

CZK/CHF 26.685 -0,07%

24. 06. 2014

0 komentářů

Opencard bude řešit Evropská komise

 


 

PMDP i ČD mají financovat vývoj a provoz kartových systémů za využití veřejných prostředků. „Ty nyní v rozporu s eurounijním právem nabízejí hl. m. Praze místo Opencard. Současně tím může dojít k nedovolenému zvýhodnění firem dodávající řešení těmto subjektům,“ uvádí materiál, který má redakce k dispozici.

České dráhy i Plzeňské městské dopravní podniky otevřeně deklarovaly nabídku hl. m. Praze poskytnout své služby. To je však podle názoru EMONEY v rozporu s právem EU, protože tím dochází k narušení hospodářské soutěže. Oba subjekty totiž využívají ve velkém rozsahu finanční prostředky z veřejných rozpočtů. Současně vzhledem ke skutečnosti, že v obou případech se na vytvoření, rozvoji a provozu systémů ČD i PDMP podílejí soukromé firmy, dochází takto k jejich protiprávnímu zvýhodnění.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Adam Leščišin: Opencard je prý předražená… ale vůči čemu?

Praha tvrdí, že se s eMoney Services nedá jednat. EMS naopak vidí v jednáních určitý posun. „Jednání rozhodně nejsou jednoduchá, a to z mého pohledu zejména proto, že jsou zatížena minulostí projektu a politizací problémů spojených s Opencard. Za poslední 3 měsíce se nicméně podařilo z mého pohledu dosáhnout určitého pokroku,“ říká Adam Leščišin, generální ředitel EMONEY GROUP pro region Střední a Východní Evropa.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *