Čtvrtek 20. února. Svátek má Oldřich.

Odsouzením Madoffa kauza nekončí

Bernard Madoff byl včera odsouzen k 150ti letům vězení. Tím však kauza zdaleka nekončí a další obvinění budou pravděpodobně následovat.

Francouzský úřad pro regulaci finančních trhů (AMF) chce od banky UBS, která spravovala prostředky klientů Bernarda Madoffa, aby odškodnila oběti, které Madoffovi svěřili své peníze. V USA pátrají vládní instituce po dalších vinících a snaží se najít stopy, které by je zavedly ke zmizelým penězům.

Podle zdroje agentury AP může být v následujících měsících obžalováno v souvislosti s kauzou Madoff dalších deset lidí. Zatím není jasné, o koho půjde, a jestli budou mezi obžalovanými také Madoffovi příbuzní a zaměstnanci.

Zatím jediným obžalovaným kromě Madoffa je jeho účetní, který je obviněn z toho, že neprováděl běžný audit účtů Madoffovy investiční společnosti. Ta své investory připravila celkem o 65 miliard dolarů provozováním letadla, které vypadalo jako výnosný podnik. Madoff se před soudem přiznal kromě zpronevěry také ke prani špinavých peněz, nebo odcizení peněz z příspěvkového programu pro zaměstnance.

Zdroj: Patria, E15

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.