CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

23. 04. 2024

0 komentářů

Očekává se, že zpomalení Tesly bude pokračovat 

 

Nic neovlivní náladu tak, jako cena. Od loňského léta, kdy Tesla dosáhla svého historického maxima, klesla o 50 % a od počátku roku téměř o 40 %. Dá se říci, že očekávání jsou nyní nízká, a i když to pro společnost Elona Muska není úplně zlomová situace, působí to jako pamětihodná událost.

Loading 

Očekáváme pokles čtvrtletního zisku, analytici předpokládají 0,46 USD na akcii, což znamená 45% pokles oproti loňskému roku. Stejně tak předpovědi tržeb počítají s 22,17 miliardy dolarů, což by znamenalo 5% meziroční pokles. Tyto korekce odhadů zisku s poklesem za uplynulý měsíc jsou jedním z důvodů, proč by se cena těchto akcií musela zdvojnásobit, aby se dostala zpět na svou nejvyšší obchodní cenu.

Vedle prognóz tržeb analytici pozorně sledují také provozní ukazatele společnosti Tesla. Navzdory očekávanému poklesu celkových příjmů z automobilového průmyslu a celkového počtu dodaných vozidel existují pozitivní předpoklady pro specifické segmenty, jako jsou „dodávky Modelu 3/Y“ a „nasazené úložiště“, které naznačují oblasti potenciálního růstu. Předpokládaný pokles „Hrubého zisku – Automobilový průmysl celkem“ však podtrhuje význam posouzení ziskovosti spolu s údaji o tržbách.

Stojí za to zmínit, že i když jsou očekávání nízká, někdy stačí jen trochu „méně špatných zpráv“, aby došlo k oživení. Je možné, že investoři budou před zveřejněním výsledků sledovat potenciální hodnotu společnosti Tesla, a jakýkoli náznak, že situace není tak špatná, jak se nedávno předpokládalo, by mohl stačit k tomu, aby býci zakročili, nebo aby si medvědi oddechli. Stačí však další zpráva, která nesplní očekávání, a minimum z prosince 2022 na úrovni 102 USD by už bylo na dosah, což by znamenalo 75% propad z výšin.

Autor: Sam North, tržní analytik společnosti eToro

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Tři nejslibnější akcie generativní AI s malou tržní kapitalizací pro drobné investory

Trh podnikové umělé inteligence zaznamená do konce desetiletí složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 34 %. Růst trhu bude podpořen potřebou generativních aplikací umělé inteligence, jako jsou mimo jiné chatboti, virtuální asistenti, rozpoznávání řeči a zpracování přirozeného jazyka. Předpovídá společnost Grand View Research.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Ovlivní rekordní cena zlata i úroky hypoték v Česku?

Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří i rekordní zadlužování Spojených států, které podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti […]

Text: Redakce

23. 05. 2024

Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

Do letos spuštěných bitcoinových fondů v USA vskutku mocně investují nejen drobní investoři. Ve větším objemu do bitcoinu skrze dané fondy ke konci prvního čtvrtletí jejich existence, tedy ke konci letošního března, investovalo hned 937 institucionálních hráčů, čili profesionálních finančních domů a firem. Když začínaly tytéž fondy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *