Úterý 14. července. Svátek má Karolína.

Nové způsoby investic nabízí i Raiffeisen

Banky 23.11.2015 | 12:55 0 Komentářů

Vysoce výnosové dluhopisy nabízí i Raiffeisen investiční společnost. Banky se tak snaží nalákat klienty na vyšší zhodnocení investic, než jsou pouhé spořící účty. 

Fond příznačně nazvaný Raiffeisen fond high-yield umožňuje se zaměřovat především na spekulativní dluhopisy s ratingovým stupněm BBB- a méně. „V kontextu předpokládaného ukončení měnových intervencí ze strany centrální banky se obecně očekává posílení české koruny, což by znevýhodňovalo pozice držené např. v eurech a následně přepočítávané na tuzemskou měnu. Právě možnost měnového zajištění považujeme za významný parametr nového fondu,“ uvádí Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

„Raiffeisen investiční společnost je prvním subjektem, který Feeder (podřízené) fondy na českém trhu vytváří,“ říká Jaromír Sladkovský a dodává: „Naším cílem bylo uvést na trh další zajímavý produkt, který nabízí možnost vyššího zhodnocení, obsahuje nástroje měnového zajištění a může přispět k širší diverzifikaci portfolií našich klientů. Samozřejmě je třeba mít na paměti vyšší riziko fondu. Předpokládané rozpětí roční volatility se pohybuje v rozmezí od pěti do deseti procent (SRRI 4).“  

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen investiční společnost

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.