Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Nová pravidla pro ověřování platebních karet mohou být problém pro některé platební terminály

Banky 11.09.2019 | 11:00 0 Komentářů

Nová pravidla pro ověřování platebních karet, které mají vejít v platnost 14. září, mohou znamenat pro některé platební terminály problém. Může se stát, že některé bezkontaktní platby do 500 korun mohou být zamítnuty bez informace od důvodu zamítnutí. Uvedla to dnes Česká národní banka.

Pravidla pro ověřování platebních karet možná budou pro některé platební terminály problém. Po 14. září nejspíš budou některé bezkontaktní platby do 500 korun zamítnuty a platící bude muset transakci dokončit vložením karty do terminálu společně se zadáním PIN. „Od 14. září se v České republice uplatní nová pravidla pro ověřování karetních plateb stanovená evropským nařízením. Česká národní banka v této souvislosti upozorňuje, že při platbě fyzickou platební kartou v kamenných obchodech mohou v některých případech nastat určité komplikace,“ uvedla Česká národní banka.

Jako důvod uvádí, že platební terminály některých kamenných obchodů nemusí být na nová pravidla připraveny. Zpřísnění ověřovacích pravidel pochází z nařízení Evropské unie, která vyžaduje dvoufaktorové ověření uživatele. Které by mělo být vyžádáno při online přístupu k platebnímu účtu, při elektronické transakci a pří jakémkoli úkonu na dálku, který by mohl vést k riziku platebního podvodu či jiných zneužití. Výjimky v nařízení se vážou k bezkontaktním platbám nízkých částek, důvěryhodných příjemců anebo opakujícím se platbám se stejným příjemcem.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.