Neděle 01. listopadu. Svátek má Felix.

Nezaměstnanost v České republice vystoupala na 2,7 procenta

Investice 08.08.2019 | 14:00 0 Komentářů

Nezaměstnanost v České republice v červenci stoupla na 2,7 procenta z červnových 2,6 procenta. Od ledna tohoto roku nezaměstnanost více méně stagnovala, v červenci ale přibylo oproti červnovým číslům téměř 9400 lidí bez práce. Nabídka pracovních míst stále v České republice převyšuje poptávku po nich. Vyplývá to ze zprávy Úřadu práce ČR. 

Od ledna poprvé v červenci stoupla mírně nezaměstnanost z červnových 2,6 procenta na 2,7 procenta. Bez práce se oproti červnu ocitlo o 9400 víc lidí. „Za mírným nárůstem nezaměstnanosti stojí každoročně se opakující příchod části zaměstnanců ze školství do evidence ÚP ČR a také mírně snížená aktivita firem v letním období v oblasti přijímání nových zaměstnanců z důvodů celopodnikových dovolených,“ vysvětlila generální ředitelka Úřadu práce České republiky Kateřina Sadílková.

Nejnižší nezaměstnanost na konci července byla 1,2 procenta v Praze-východ a na Jindřichohradecku. Nejvyšší nezaměstnanost byla tradičně na Karvinsku a to 6,7 procenta. Celkový počet volných pracovních míst v červenci podle evidence úřadu práce bylo 346 567, o 4053 více pracovních míst než v červnu a o téměř 37 tisíc míst více než v červenci předešlého roku.

Vyšší nezaměstnanost analytici přisuzují přílivu nových absolventů na trh práce. „Jde o první růst nezaměstnanosti od ledna, důvodem je ale především sezonnost způsobena přílivem nových absolventů na trh práce,“ sdělila ČTK analytička Komerční banky Monika Junicke.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.