Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Na RM-Systému se obchoduje již 15 let

Dne 24. května 2008 uplyne patnáct let od zahájení obchodování na mimoburzovním trhu RM-SYSTÉM.

Od roku 1993 zrealizovalo více než 3,5 milionů drobných investorů obchody s cennými papíry v objemu 823 miliard korun. V prvních letech lidé obvykle prodávali akcie z kupónové privatizace, dnes převládají obchody drobných investorů, kteří obchodují s cílem dosažení zisku.

Dnes je RM-SYSTÉM trhem s okamžitým vypořádáním obchodů a na základě evropské legislativy se chce transformovat na burzu cenných papírů zaměřenou na střední a malé investory. Na českém trhu by tak byly dvě burzy cenných papírů. Kromě RM-S také Burza cenných papírů, která oslavila 15 let svého vzniku počátkem dubna.

„RM-SYSTÉM je dnes připraven stát se burzou cenných papírů, na které budou drobní investoři moci snadno a rychle obchodovat s akciemi nebo certifikáty. Pro české, ale i zahraniční obchodníky s cennými papíry bude burza RM-S příležitostí jak rozšířit a více zatraktivnit své služby a především rozšířit počet svých klientů,“ dodává Vodička.

Za posledních několik let se na trhu RM-SYSTÉM realizovalo několik pro investory zajímavých změn:

Srpen 2005 – Otevření Volného trhu. Na RM-S se vracejí akcie významných českých podniků. V následujících letech některé z nich, např. Tatra, Vítkovice, ArcelorMittal Ostrava (dříve Nová huť) dosahuje nejvyššího ročního zhodnocení mezi českými akciemi.

Červen 2006 – Prodloužení doby obchodování. Investoři mohou české akcie obchodovat do 17.00 hod. V březnu 2008 následuje další prodloužení, tentokrát je zahájení obchodování posunuto o 15 min. dříve, tedy již od 9.00 hod.

Září 2006Nové obchodování pokyny EasyClick. Snadný a jednoduchý způsob obchodování s elitními akciemi a radikální snížení poplatků vede k nárůstu objemu obchodů.

Září 2007 – Zahraniční akcie na českém trhu. Na RM-S se začíná obchodovat s akciemi jako je například Deutsche Telekom, ale také několik dalších, které již jsou dostupné na BCPP, jako například AAA Auto, Zentiva, Erste, Orco a další. V únoru 2008 dochází krozšíření o další zahraniční akcie, jako je Nokia, Intel, Volkswagen, Exxon Mobile, Microsoft nebo McDonalds.

Květen 2008 – Na RM-S se začínají obchodovat první investiční certifikáty.

Zdroj: Tisková zpráva RM-SYSTÉM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.