Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Na pražskou burzu vstoupí v květnu Slovak Telekom

Investice 22.04.2015 | 10:31 0 Komentářů

Na Burzu cenných papírů Praha vstoupí 12. května 2015 společnost Slovak Telekom. Nová emise s názvem STX se bude obchodovat současně v Praze, Londýně a Bratislavě. Prodejem 49 procent Slovak Telekomu by mělo Slovensko vydělat 20,5 až 27,4 miliardy korun.

„Slovenský Telekom je přesně ten typ duálního listingu, který pro nás a naše investory dává smysl. Je zajištěna distribuce emise na lokální úrovni a likvidita bude podporována tvůrci trhu. Pokud vše půjde tak jak předpokládáme, bude emise zařazena do indexu PX, což bude dalším impulzem pro posílení likvidity. Na základě dosud známých informací o cenovém rozpětí emise a její velikosti, předpokládáme její zařazení do indexu PX s váhou mezi šesti až devíti procenty,“ uvedl ředitel BCPP Petr Koblic.

Na území České republiky bude podíl prodávat společnost Wood and Company a Česká spořitelna. „Pokyny k nákupu akcií, které uvede na trh Fond národního majetku Slovenské republiky, mohou investoři podávat buď na vybraných pobočkách České spořitelny, anebo on-line prostřednictvím brokerjetu České spořitelny,“ uvádí tisková zpráva České spořitelny.

Zdroj: Aktuálně.cz, Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.