Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Na klesajícím hypotečním trhu uzavřelo Fincentrum v pololetí o 70 % více hypoték než v loňském roce

I přes významné ochlazení českého hypotečního trhu dokázala skupina Fincentrum k 30. 6. 2008 razantně zvýšit objem uzavřených hypotečních úvěrů. Poradci zpracovali více než jedenáct set hypotečních úvěrů v objemu přesahujícím 2,1 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst takřka 70 %. V počtu i objemu uzavřených hypoték tak Fincentrum meziročně zdvojnásobilo svůj tržní podíl. (Tisková zpráva Fincentrum)

Důvodem významného ochlazení na českém hypotečním trhu jsou především rostoucí úrokové sazby nově poskytnutých hypoték. „Jestliže v červnu 2007 mohl průměrný klient získat hypotéku za sazbu mírně přesahující čtyři procenta ročně, o rok později to bylo v průměru již za 5,53 % p.a.,“ uvedl Miloň Miller, generální ředitel společnosti Fincentrum.

Počet nově uzavřených hypotečních úvěrů poklesl v prvních šesti měsících letošního roku v ČR podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj z takřka 45 tisíc v roce 2007 na necelých 34 tisíc v roce 2008. „Fincentrum dokázalo na takto dynamicky klesajícím trhu zvýšit počet uzavřených hypoték o 56 % na 1137. Znamená to, že jsme meziročně více než zdvojnásobili svůj tržní podíl,“ doplnil Miloň Miller. Obdobný vývoj platí také při sledování objemu hypotečních úvěrů – zatímco trh výrazně poklesl, Fincentrum dokázalo zvýšit objem uzavřených hypotečních úvěrů o takřka 70 %.

Poradcům Fincentra se daří také v oblasti dalšího nástroje financování bydlení – stavebního spoření. Objem celkové cílové částky všech uzavřených stavebních spoření vzrostl meziročně v prvním pololetí letošního roku o 48 % na více než 210 mil. korun.

„Klienti Fincentra i nadále stavěli, rekonstruovali a investovali do nemovitostí. Jen za prvních šest měsíců letošního roku vyčerpali úvěry na stavební spoření v objemu přesahujícím 100 milionů korun,“ uzavřel Miloň Miller.

Za celý rok 2007 dosáhla skupina Fincentrum čistého obratu 313 mil. korun (oproti 115 mil. Kč v roce 2006). Rok 2007 byl významný kromě bezprecedentního růstu obratu také založením společnosti Fincentrum Slovensko, organizací Banky roku na Ukrajině a významným rozvojem infrastruktury společnosti. Kromě ČR rozvíjí Fincentrum úspěšně své aktivity také na zahraničních trzích.

Tisková zpráva Fincentrum

5 komentářů: “Na klesajícím hypotečním trhu uzavřelo Fincentrum v pololetí o 70 % více hypoték než v loňském roce”

 1. Pavel napsal:

  Pánové, řeším dilema. Jako VPA jedné nejmenované pojišťovny uvažuji o změně firmy, se kterou bych spolupracoval. Po špatných zkušenostech nechci stoupit do stejné řeky. Žádám slušné poradce o radu, se kterou z makléřských společností spolupracovat? Jaké máte zkušenosti vy, co se týká provizního systému, rychlosti výplat provizí, produktové nabídky, firemního zázemí, doby vracení provizí při stornu atd. Poraďte, předem dík za tipy.

  • jouda napsal:

   Pokud chcete být hned oblastní ředitel bez lidí a zázemí, tak Fincentrum. Pokud chcete kvalitní produktové a firemní zázemí, vzdělávání, být dobře a rychle zaplacen, tak doporučuji stát se VIP poradce Partners. Můžete se tak dostat až na 80 % provize centrály a to Vám nikde nedají. Plus jejich exkluzivní produkty.

  • Roman napsal:

   „na toto téma“ tu měla prima diskuzi „Ústečanda“ – odešli/utekli z O.B snad taky do Partners ..
   –dejte si ústečanka nebo ústečanda do hledej a počtěte ..

 2. Honza napsal:

  Pan Miler z toho asi jeste nema rozum, ovsem Fincentrum se necekane blejsklo. Pokud je to teda pravda.

  • dobře informovaný napsal:

   Pravda? U Fincentra? Například 115 mil. Kč z roku 2006, které během roku 2007 všude ukazovali – stačí se podívat do sbírky listin a ve výkazech je o 27 % méně – 90 mil. Kč. A 2,1 miliard hypoték – ano ZPRACOVALI nikoliv bylo zrealizováno a zprovizováno. Jedná se o brutto údaj. Může se stát, že velká část toho se nikdy nezrealizuje. Odevzdat propočet do Raifky či KB umí kde kdo.

   Prostě dobře vypadat i za velmi špatného počasí kluci umí.

   ale je hezké srovnávat odevzdané propočty se skutečně poskytnutými úvěry od bank. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.