CZK/€ 25.330 -0,26%

CZK/$ 23.782 +0,49%

CZK/£ 29.651 -0,14%

CZK/CHF 26.065 +0,36%

06. 08. 2008

5 komentářů

Na klesajícím hypotečním trhu uzavřelo Fincentrum v pololetí o 70 % více hypoték než v loňském roce

 


 

Důvodem významného ochlazení na českém hypotečním trhu jsou především rostoucí úrokové sazby nově poskytnutých hypoték. „Jestliže v červnu 2007 mohl průměrný klient získat hypotéku za sazbu mírně přesahující čtyři procenta ročně, o rok později to bylo v průměru již za 5,53 % p.a.,“ uvedl Miloň Miller, generální ředitel společnosti Fincentrum.

Počet nově uzavřených hypotečních úvěrů poklesl v prvních šesti měsících letošního roku v ČR podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj z takřka 45 tisíc v roce 2007 na necelých 34 tisíc v roce 2008. „Fincentrum dokázalo na takto dynamicky klesajícím trhu zvýšit počet uzavřených hypoték o 56 % na 1137. Znamená to, že jsme meziročně více než zdvojnásobili svůj tržní podíl,“ doplnil Miloň Miller. Obdobný vývoj platí také při sledování objemu hypotečních úvěrů – zatímco trh výrazně poklesl, Fincentrum dokázalo zvýšit objem uzavřených hypotečních úvěrů o takřka 70 %.

Poradcům Fincentra se daří také v oblasti dalšího nástroje financování bydlení – stavebního spoření. Objem celkové cílové částky všech uzavřených stavebních spoření vzrostl meziročně v prvním pololetí letošního roku o 48 % na více než 210 mil. korun.

„Klienti Fincentra i nadále stavěli, rekonstruovali a investovali do nemovitostí. Jen za prvních šest měsíců letošního roku vyčerpali úvěry na stavební spoření v objemu přesahujícím 100 milionů korun,“ uzavřel Miloň Miller.

Za celý rok 2007 dosáhla skupina Fincentrum čistého obratu 313 mil. korun (oproti 115 mil. Kč v roce 2006). Rok 2007 byl významný kromě bezprecedentního růstu obratu také založením společnosti Fincentrum Slovensko, organizací Banky roku na Ukrajině a významným rozvojem infrastruktury společnosti. Kromě ČR rozvíjí Fincentrum úspěšně své aktivity také na zahraničních trzích.

REKLAMA

Tisková zpráva Fincentrum

Loading

Vstoupit do diskuze 5 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Honza

  7 srpna, 2008

  Pan Miler z toho asi jeste nema rozum, ovsem Fincentrum se necekane blejsklo. Pokud je to teda pravda.

  Odpovědět

 • dobře informovaný

  7 srpna, 2008

  Pravda? U Fincentra? Například 115 mil. Kč z roku 2006, které během roku 2007 všude ukazovali – stačí se podívat do sbírky listin a ve výkazech je o 27 % méně – 90 mil. Kč. A 2,1 miliard hypoték – ano ZPRACOVALI nikoliv bylo zrealizováno a zprovizováno. Jedná se o brutto údaj. Může se stát, že velká část toho se nikdy nezrealizuje. Odevzdat propočet do Raifky či KB umí kde kdo.

  Prostě dobře vypadat i za velmi špatného počasí kluci umí.

  ale je hezké srovnávat odevzdané propočty se skutečně poskytnutými úvěry od bank. 🙁

  Odpovědět

 • Pavel

  7 srpna, 2008

  Pánové, řeším dilema. Jako VPA jedné nejmenované pojišťovny uvažuji o změně firmy, se kterou bych spolupracoval. Po špatných zkušenostech nechci stoupit do stejné řeky. Žádám slušné poradce o radu, se kterou z makléřských společností spolupracovat? Jaké máte zkušenosti vy, co se týká provizního systému, rychlosti výplat provizí, produktové nabídky, firemního zázemí, doby vracení provizí při stornu atd. Poraďte, předem dík za tipy.

  Odpovědět

 • jouda

  7 srpna, 2008

  Pokud chcete být hned oblastní ředitel bez lidí a zázemí, tak Fincentrum. Pokud chcete kvalitní produktové a firemní zázemí, vzdělávání, být dobře a rychle zaplacen, tak doporučuji stát se VIP poradce Partners. Můžete se tak dostat až na 80 % provize centrály a to Vám nikde nedají. Plus jejich exkluzivní produkty.

  Odpovědět

 • Roman

  7 srpna, 2008

  „na toto téma“ tu měla prima diskuzi „Ústečanda“ – odešli/utekli z O.B snad taky do Partners ..
  –dejte si ústečanka nebo ústečanda do hledej a počtěte ..

  Odpovědět