CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

12. 06. 2008

7 komentářů

Auditovaný obrat skupiny Fincentrum překročil v loňském roce 313 mil. Kč

 


 

V oblasti expertního finančního poradenství se skupině dařilo nadále posilovat svou pozici na vysoce konkurenčním trhu. Ke konci roku spolupracovalo Fincentrum s více než tisícovkou poradců, kteří rovnoměrně pokrývají celé území ČR a nově i SR. Plánovaný obrat 300 mil. korun v České republice se podařilo společnosti překonat o více než 4 %. Zisk před zdaněním za rok 2007 překročil 26 mil. korun.

„Jedním z nejvýznamnějších projektů roku 2007 byla restrukturalizace společnosti s cílem zachovat její flexibilitu a kvalitu poskytovaných služeb při dynamickém růstu a expanzi do zahraničí. Aktuální milionové investice do informačních technologií a do systému vzdělávání a rozvoje finančních poradců dokládají naší pozici špičky na trhu,“ uvedl Miloň Miller, generální ředitel společnosti Fincentrum a.s.

Divize Event Management úspěšně uspořádala v České republice šestý ročník – dnes již prestižního – ocenění MasterCard Banka roku. Kromě ČR v loňském roce vyhlásilo Fincentrum MasterCard Banku roku také v Maďarsku a na Ukrajině. Vzhledem k zájmu široké veřejnosti a samotných hodnocených bank nelze vyloučit expanzi tohoto ocenění také na další trhy.

Společnost Fincentrum Media v roce 2007 zcela obměnila redakční tým a spustila inovovanou podobu serveru Investujeme.cz. Portál, který přináší veřejnosti i odborníkům novinky a hloubkové analýzy z oblasti investic a profesionálního finančního plánování, navštíví každý měsíc řádově 30 tisíc návštěvníků.

Rok 2007 byl pro Fincentrum nejúspěšnějším rokem v jeho historii. V průběhu roku 2008 realizuje skupina další významné investice, které souvisí s rozvojem aktivit v České republice a na zahraničních trzích.

REKLAMA

Tisková zpráva Fincentrum

Loading

Vstoupit do diskuze 7 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • insider

  12 června, 2008

  Je až překvapivé, že pod tímto příspěvkem diskuse zrušena nebyla. 🙂

  Zejména mě zaujalo těch více než 1000 poradců Fincentra. 🙂 většinou uvadí pár stovek a teď už je to 1000. Když vezmeme, že Fincentrum píše kolem 3000 smluv a 90.000 OVB BJ (hrubý provize 26 mil. Kč), tak to je na jednoho poradce méně než 3 smlouvy a provizní obrat z pohledu centrály 26.000 Kč – pro poradce tedy asi 10.000 hruby obrat, takže výplata průměrně 8000 Kč? Tam bych chtěl pracovat. nebo je něco jinak a zase se jen něco tvrdí.

  asi stejně jako s těmi milionovymi investicemi. 🙂

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík

  12 června, 2008

  Pane insidere, kdybyste za každou cenu nechtěl do Fincentra kopnout, jistě byste sám přišel na to, proč se uváděná čísla občas liší. Protože myslím, že trh finančního poradenství plus minus znáte.

  Fincentrum má pod smlouvou opravdu více než 1000 poradců, ovšem těch aktivních v daném produkčním měsíci je obvykle 40-50%. Platí to ve všech větších společnostech, ve Fincentru jde tedy o 450-500 spolupracovníků. Fincentrum Slovensko je na tom podobně, s tím, že počet spolupracovníků (všech i aktivních) je přibližně pětinový oproti ČR.

  Ale to vy víte a jen nás škádlíte :-). Protože úspěch se v Čechách neodpouští a platí to i pro Brňáky :-).

  Přeji hezký den,

  Petr Stuchlík

  Odpovědět

 • insider

  12 června, 2008

  Pane Stuchlíku, nevíte nic. ale to mě právě baví. 🙂

  Proto také většina firem zveřejňuje počet těch aktivních. Platíte v AFIZu příspěvky za 1000 lidí nebo 450? 🙂

  Kapitol, ZFP, OVB, Partners, AWD i BC by pak měli výrazně více lidí než prezentují, ale chápu. Je to typická praktika Fincentra – vypadat a tvářit se větší a silnější než je realita. Ostatně Vám to jde dobře, protože se nebojíte jít do rizika lží či polopravd a branže PR a marketingu Vás zrodila.

  Odpovědět

 • M. Nejedlý

  12 června, 2008

  Je pravda, že v něčem nás H. Majer a P. Borkovec inspirovali, ale přece jen se držíme podstatně více při zemi a některé věci neděláme 🙂

  Odpovědět

 • insider

  12 června, 2008

  Ostatně stále by mě zajímalo vyjádření pana Zámečníka a Stuchlíka k té zakázané diskusi pod oznámením o uříznutí hlavy nepohodlného zemského ředitele Fincentra jejími majiteli.

  Odpovědět

 • Loki

  12 června, 2008

  pšššt! na investujeme.cz se přece necenzuruje!

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2008

  Vyjádření máte přímo v předmětné zprávě, pro vás ho ale rád zkopíruji i sem: „Ukončení spolupráce se Zdeňkem Kubešem je jedním z kroků společnosti Fincentrum a.s. vůči tomuto bývalému manažerovi. Není to krok jediný. Protože Fincentrum Media s.r.o., vydavatel Investujeme.cz, je sesterskou společností Fincentrum a.s., na žádost právníků společnosti Fincentrum a.s. byla diskuse vypnuta tak, aby sesterská společnost nemohla být obviněna z ovlivňování v dané věci.“

  A cenzura? Kde? Vždyť můžete o Kubešovi i o komkoli jiném svobodně a bez cenzury diskutovat, jen klidně do toho! 😉

  Odpovědět