Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Na Home Credit byla uvalena exekuce

Investice 26.11.2014 | 13:25 1 Komentář

Bývalý klient Home Creditu uvalil na splátkovou společnost exekuci, společnost tak pravděpodobně bude muset zaplatit 11 000 korun. Klient Home Creditu totiž sám čelil exekuci v prosinci 2013, exekuce měla být zastavena na základě rozhodnutí Ústavního i Nejvyššího soudu o neplatných rozhodčích doložkách.

„Důvod neplatnosti drtivé většiny rozhodčích doložek je to, že doložky neurčovaly, že spor bude rozhodovat konkrétní rozhodce ‚pan Novák z Brna’, ale rozhodce nějakého soukromého ‚rozhodčího soudu’, který bude vybrán dle pravidel  tohoto soukromého rozhodčího soudu,“ uvedl právník Petr Němec, který bývalého klienta Home Creditu zastupuje.

„Nejen úvěrové společnosti, ale i některé banky vědí, že vedou desítky tisíc protiprávních exekucí, ale cynicky spoléhají na to, že o možnosti zastavení exekuce se dozví jen velmi malé procento lidí. Jakmile spotřebitel zastavení exekuce navrhne, úvěrové společnosti se zastavením zpravidla souhlasí, neboť si jsou vědomy svého protiprávního jednání,“ uvedl Petr Němec.

Zdroj: iDnes.cz

Jeden komentář: “Na Home Credit byla uvalena exekuce”

 1. JUDr. David Vozák napsal:

  Dobrý den.

  Problematika protiprávních exekucí je dlouholetým bojem za prosazení práva. U rozhodčích sporů jde přitom o jeden ze základních a dlouho kritizovaných nedostatků. A je dobře, že se někdo o prosazení práva jednotlivců cíleně a systematicky věnuje.

  Hezký den
  JUDr. David Vozák
  http://www.abivia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.