Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Na české banky se zaměřují kybernetické útoky z Indie. Z uživatelů se snaží vylákat údaje k účtům

Banky 09.10.2019 | 11:05 0 Komentářů

Podle informací antivirové firmy Eset zaregistrovaly české banky v posledních dnech další vlnu tzv. phisingu. S odkazem na falešné stránky se snaží útočníci vylákat z uživatelů údaje k účtům.

„Tuzemské banky v posledních dnech čelí zvýšené intenzitě phisingových útoků. Podvodné stránky, na které byli klienti směřováni, jsou již deaktivované a nepředstavují riziko. Z dostupných informací rovněž vyplývá, že útok směřoval z Indie,“ informoval Miroslav Dvořák, technický ředitel firmy Eset.

S ohledem na to, že nejslabším článkem zabezpečení je výpočetní technika klientů, útoky hackerů směřují právě na klienty. Banky totiž vynakládají na ochranu svých systémů nemalé finanční prostředky. „Phisingové kampaně jsou formou neadresného plošného útoku a opakují se ve vlnách. Závěr roku patří mezi ty období, kdy se s nimi setkáváme nejčastěji a letošní rok, předpokládám, nebude výjimkou. Ať už se jedná o zneužití jmen bank, falešné faktury či podvržené informace od spedičních služeb, cíl je vždy stejný. Získaní cenných dat uživatele, uvedl Dvořák.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.