Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Multibankovní mobilní aplikace Čechy moc nelákají

Banky 27.11.2018 | 16:05 1 Komentář

Podle průzkumu Equa bank se každý druhý Čech staví negativně k možnosti využívat tzv. multibankovní mobilní aplikace. Přitom díky nim lze prostřednictvím jedné aplikace ovládat více účtů vedených u různých bank.  

Jenže jen třetina Čechů se využívání multibankovní aplikace nebrání.  Necelých deset procent respondentů na to nemá jasný názor a spíše tápe, jestli by multibankovní mobilní aplikaci vůbec využilo.

Průzkum ukázal, že hlavní důvodem nezájmu o využívání multibankovních aplikací je především jejich nepotřebnost a obava z úniku dat. Každý druhý dotazovaný tvrdí, že o tuto aplikaci nemá zájem, protože ji nepotřebuje, třetina respondentů se pak bojí úniku osobních dat,“ komentuje výsledky průzkumu Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu retailového bankovnictví Equa bank.

Češi se při užívání multibankovních aplikací obávají hlavně úniku dat. O sdílení informací o jejich transakcích má strach (22 %).

Ani bankovní aplikace pro chytré telefony a další mobilní zařízení Čechy zas tak nelákají. Bankovní účet prostřednictvím mobilní aplikace využívá necelá polovina klientů českých bank. „Zde už ale narážíme na odlišné přístupy klientů jednotlivých bank. Například u nás využívá mobilní bankovnictví každý druhý klient, což ve srovnání s ostatními bankami představuje nadprůměr,“ doplnil Ondřej Hák.

Zdroj: Tisková zpráva Equa bank

Jeden komentář: “Multibankovní mobilní aplikace Čechy moc nelákají”

  1. Roman Málek napsal:

    Multibankovní aplikace je holý nesmysl. Měl jsem to chvíli u Creditas ( než jsem po 2 měsících, ten jejich účet zrušil) a fakt jsem nenašel ani jednu výhodu, proč bych to měl využívat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.