Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Moneta plánuje rozšířit hypoteční aktivity. Koupí Wüstenrotu navýší podíl na trhu

BankyBydlení 02.12.2019 | 10:02 0 Komentářů

Moneta Money bank jedná o koupi Wüstenrot stavební spořitelny i Wüstenrot hypoteční banky. Oznámila to v pátek v tiskové zprávě.

Kupní smlouva by měla být podepsána do konce roku, přičemž k vypořádání transakce má dojít 1. dubna příštího roku. Další informace Moneta zveřejní po podpisu smlouvy. Transakce podléhá souhlasu ČNB i antimonopolního úřadu.

Plánovaná akvizice bude financována z volné likvidity. „Transakce nevyžaduje navýšení kapitálu, a proto nedojde k naředění podílů našich akcionářů. Neméně důležité je, že MONETA navrhne vyplatit dividendu za rok 2019, jak bylo dříve komunikováno. Vážíme si důvěry skupiny Wüstenrot a věříme, že transakci společně dovedeme k úspěšnému konci“, řekl šéf Monety Tomáš Spurný.

Monetě koupě Wüstenrotu logicky zapadá do stávajících aktivit. „Ta už s nimi má určitý vztah, jelikož přeprodává jejich stavební spoření,“ řekl analytik České spořitelny Josef Boček. „Hypoteční portfolio Wüstenrot by hezky zapadlo do strategie Monety, která chce na hypotečním byznysu výrazně růst.

Jak Moneta oznámila, plánovaná transakce má bance přinést 400 tisíc nových klientů a 53 miliard korun na vkladech. Podíl na trhu hypotečních úvěrů by se měl navýšit ze tří na šest procent, objem spotřebitelských úvěrů pak ze 40 na 53 miliard korun.

Zdroj: iRozhlas.cz, E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.