Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Mohou Česku imigranti vydělat?

InvesticeMakro 12.05.2016 | 09:22 1 Komentář

Česko by mělo být schopno zvládnout postupný příchod 50 až 80 tisíc imigrantů. Podle ekonomů společnosti Cyrrus čím více imigrantů, tím lépe. Díky imigrantům by mohl krátkodobě vzrůst hrubý domácí produkt (HDP) o 0,5 procenta a státní pokladna vybrat ročně na daních až o 90 milionů korun více.

Rychlá a úspěšná integrace imigrantů přijde sice vládu jednorázově na přibližně 20 miliard korun, to má ale podle ekonomů vykompenzovat právě nárůst HDP.  „Počáteční injekce se tedy Česku vyplatí,„ říká František Kronus z Cyrrusu, a upřesňuje: „Může to spočívat ve výjimkách v minimální mzdě, daňových úlevách, státních dotacích na pracovní místa.“

„Přijdou mladí a budou se tu snažit vydělávat co možná nejdéle,„ věří analytik a jeden z autorů studie Tomáš Menčík. Úspora by podle něj mohla přijít za deset až patnáct let. „Čím více imigrantů, tím pro českou ekonomiku lépe. Musí ale přicházet postupně, abychom tuto vlnu zvládli,“ dodává František Kronus.

Zdroj: Aktuálně.cz

Jeden komentář: “Mohou Česku imigranti vydělat?”

  1. jaja napsal:

    Každý ví, že jsou líní a jejich morálka nedosahuje ani 10% pracovitosti oproti naší levné otrocké práci.Ekonomická propaganda těchto ekonomů, kteří by měli pracovat rukama taky není valná, a chtějí zneužit práci v ČR.Žádná čísla a spekulace podle EU za ně pracovat nebudou.Nikdo je tu nechce, jen darmožrouti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.