Úterý 22. října. Svátek má Sabina.

Miroslav Singer: Regulace může mít negativní vliv na hospodaření bank

BankyInvestice 26.10.2015 | 13:42 0 Komentářů

Zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu směřuje ve Sněmovně do třetího čtení. Podle guvernéra České národní banky (ČNB) Miroslava Singera budou mít dodatečné náklady na zavedení regulatorních opatření negativní vliv na hospodaření bank. Regulace může také přinést změny v jejich organizačním uspořádání.

Guvernér také dnes na konferenci České bankovní asociace (ČBA) o regulaci bankovního sektoru a jejích dopadech na ekonomiku uvedl, že výsledná podoba finanční regulace je těžko předvídatelná. „Případné změny regulace by neměly vést k oslabení požadavků na obezřetnost. Regulace je totiž velmi komplexní, ale málo přehledná,“ dodal Miroslav Singer. ČNB bude muset kvůli regulacím a vytvoření jednotného evropského dohledu zvýšit počty expertů i podíl na jeho financování a přizpůsobit IT systémy.

Zákon reaguje na novou evropskou směrnici. Banky, družstevní záložny a obchodníci s cennými papíry budou muset nově přispívat do Fondu řešení krize. Klienti bank budou díky doprovodnému zákonu více informovaní o pojištění jejich vkladů.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.