Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Miliardový tendr Lesů ČR vyhrála skupina PETRA z Hodonína

Vývoj ekonomiky 01.11.2019 | 16:22 0 Komentářů

S nejlepší cenovou nabídkou v tendru Lesů ČR na lesnické práce a prodej dřeva 2020+ pro následující roky zvítězila těžařská skupina PETRA. Vyplývá to z přehledu k podaným nabídkám uveřejněného na webu Lesů ČR.

Vítězná společnost může získat až deset kontraktů. Úspěšná byla i v loňském tendru 2019+, kde získala šest ze čtyřiceti smluv. Tendr obsahuje 54 zakázek a podnik Lesy ČR jej rozdělil do tří typů dle závažnosti zasažení území kůrovcovou kalamitou. V tendru 2020+ jde o zakázky na těžbu 8,56 milionu metrů krychlových dříví, provedení prací za 6,99 miliardy korun a roční zalesnění 2879 hektarů.

Vytěžené dřevo z kalamitních jednotek bude prodávat sám zadavatel, vítězné firmy budou provádět jen těžbu. „Problém prodeje dřeva a s ním spojená cenová rizika na sebe převzaly Lesy České republiky,“ uvedl Jan Příhoda z think tanku Czech forest. Proto byla tvorba nabídek na postkalamitní jednotky, kde budou probíhat pouze pěstební práce, a kalamitní jednotky pro firmy snazší v tom, že nemusely do zakázky započítávat cenu dřeva. Podané nabídky nyní Lesy ČR vyhodnocují. Práci na vysoutěžených jednotkách mají firmy začít realizovat na začátku příštího roku.

Zdroj: iRozhlas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.