CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

14. 02. 2008

0 komentářů

Czech Credit Bureau (CCB) představila nové služby

 


 

Credit Bureau Score umožní finančním institucím zjistit pravděpodobnost, s jakou se jejich stávající, nebo budoucí klient dostane do problémů se splácením v následujících 12 měsících. Systém využívá databáze Bankovního registru klientských informací a byl spuštěn na začátku letošního roku.

„Credit Bureau Score není možné chápat jako nahrazení dosavadních metodik používaných bankami, protože ty se vždy o poskytnutí či neposkytnutí finančních prostředků rozhodují na základě celé řady kritérií. Je jen jedním z těchto kritérií, ke kterému banka může přihlédnout, ale také nemusí,“  vysvětlil Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CCB – Czech Credit bureau.

Fraud Analyser má pomoci v boji s úvěrovými podvodníky. Díky kontrole v nejrůznějších veřejných i placených databází a sdílení dat mezi uživateli slouží k ověřování totožnosti a odhalování podvodníků. „V současné době je k dispozici první verze tohoto nástroje, další se bude testovat již v několika následujících měsících,“ řekl Petr Kučera.

„Naše jméno je historicky spojeno zejména s Bankovním a Nebankovním registrem, skutečností však je, že se již několik let věnujeme i řadě jiných aktivit, například hodnocením ekonomické situace obcí, malých a středních podniků či bytových družstev, nebo poskytováním nástrojů pro podporu rozhodování,“ doplnil na setkání Credit Bureau users day Petr Kučera. Na setkání byly představeny i další aktivity společnosti, jako například iRating či software pro řízení úvěrových produktů.

Zdroj: Tisková zpráva CCB

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.