Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Máte pojištění proti terorismu? Raději si jej překontrolujte

Investice 24.03.2016 | 08:41 0 Komentářů

Ani dobrá pojistka životního pojištění nemusí znamenat, že by pozůstalí někdy viděli peníze od pojišťovny. 14 ze 20 pojišťoven by nevyplatila ani korunu.

V rámci cestovního pojištění většina smluv kryje i případy teroristického útoku. Nicméně i zde je zapotřebí si dát na smlouvu pozor, jelikož některé pojišťovny ze smlouvy právě krytí terorismu vyluřují. Jinak tomu však je u smluv životního pojištění. A proč se tedy pojišťovny vyhýbají proplácení těchto útoků?

Protože se jedná o katastrofické riziko, podobně jako je třeba jaderná katastrofa, které standardně nebývá do pojištění zahrnováno,“ odpovídá Roman Jandík z pojišťovny Maxima.

Podstatou problému je, že pojišťovny rozlišují následky „běžné“ vraždy a teroristického činu. Neshody v definici výkladu tak musí řešit soud. Hlavní opěrný bod o který se ale pojišťovny opírají jsou doporučení ministerstva zahraničí. Aktuálně se jedná kupříkladu o doporučení necestovat do Belgie.

Klientům radíme jediné – do Belgie necestovat. A to v přímé souvislosti s vyjádřením ministerstva zahraničí. Forma doporučení a výše bezpečnostního stupně vyhlášeného v Belgii jsou pro nás jasným signálem, že pokud klient v tuto chvíli do Belgie vycestuje, riskuje, že mu škody vzniklé v přímé souvislosti s teroristickými útoky nebudeme moci vyplatit. Riziko je skutečně extrémně vysoké,“ potvrzuje mluvčí Direct pojišťovny Jan Marek.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.