CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

01. 06. 2018

1 komentář

Manažeři ČEZu opět vydělávají miliony na akciích své firmy

 

Devět členů vedení společnosti ČEZ jen letos vydělala na obchodech s akciemi své firmy 24 milionů korun. Umožnil jim to opční program, díky kterému mají šéfové ČEZ nárok na příděl akcií společnosti za zvýhodněnou cenu. Více si vydělali naposledy před osmi lety. 

Opční program je standardním nástrojem motivace managementu, který propojuje jeho zájmy se zájmy akcionářů. Pokud nevydělávají na růstu tržní ceny akcionáři a investoři, nevydělá ani management,“ říká mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Jen za prvních pět měsíců letošního roku vydělali šéfové ČEZ prodejem zhruba 270 tisíc akcií v celkovém objemu téměř 150 milionů korun čtyřnásobek loňských výdělků. Nejvíce si přivydělal finanční ředitel společnosti Martin Novák, který obchody s akciemi v květnu získal v opčním programu téměř 10 milionů korun.

„ČEZ je stále stát ve státě. Je to podnik, se kterým se nebývale silně pojí politické zájmy. Opční program ČEZ je tak výslednicí působení těchto politických zájmů,“ míní ekonom Cyrrusu Lukáš Kovanda.

Program umožňuje manažerům vydělávat jen v dobrých časech. „Otázkou je, zda by nebylo lepší rovnou část odměn vyplácet v akciích, čímž by se management účastnil i v případě poklesu jejich ceny,“ říká analytik České spořitelny Petr Bártek.
Zdroj : E15.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Češi věří nemovitostem. Nejvíce využívají spořící účty

Skoro dvě třetiny Čechů se v dnešní době rostoucích nákladů a inflace i rizik vyplývajících z ruské agrese na Ukrajinu  obává o své úspory. Někteří situaci chtějí řešit investicemi, čemu nejvíce věří? A jaké produkty Češi skutečně využívají? 

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

21. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • Karásek

    1 června, 2018

    Devět členů vedení společnosti ČEZ dostalo letos bonusy celkem 24 milionů korun. A proto se plánuje další snižování dividend pro akcionáře. Neboť české firmy nemnoží peníze svých majitelů – akcionářů. České firmy množí peníze svých šéfů na úkor akcionářů. Proto už by se měl konečně každý zbavit českých akcií a mít všechny peníze v budoucnu v akciích západní Evropy a USA.

    Odpovědět