CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

23. 04. 2024

0 komentářů

Majitele kryptoměn v Česku tvoří ze dvou třetin mileniálové a generace Z

 

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.

Loading 

Pro srovnání – stejný procentuální poměr držitelů kryptoměn za rok 2022, tedy 13 %, mělo v průzkumu statista.com 125milionové Japonsko a 38milionová Kanada získala pouze o procento navíc – 14 %.

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

V roce 2023 platforma statista.com dále mapovala demografický profil českých krypto investorů. Z výsledků průzkumu vyplývá, že vlastníky kryptoměn jsou spíše muži (79 %) oproti ženám (21 %) a že investicemi do kryptoměn se zabývají především mladší ročníky, a to typicky generace Z (28 %) a mileniálové (42 %).

Zájem o kryptoměny ze strany mladých lidí není až tak překvapivým zjištěním, protože digitální měny jsou stále velmi mladým odvětvím. Podobné výsledky ukázaly průzkumy statista.com také v okolních zemích – v Polsku nebo Německu.

Celkově jde o segment finančního světa, který vyžaduje určitou úroveň technologických znalostí, které jsou bližší právě mladším generacím – minimální technologické know-how je nutné nejen pro vstup na krypto obchodní platformy, ale také pro správné ovládání krypto peněženek, nezbytných pro bezpečné uchovávání digitálních mincí.

REKLAMA

Ostatně porozumění vědě a technologiím je jeden z hlavních zájmů českých majitelů kryptoměn – po financích a ekonomii (63 %) se o technologické odvětví aktivně zajímá 57 % respondentů průzkumu. V těsném závěsu je potom zájem o cestování s 56 %. Oproti průměrným spotřebitelům (31 %) také majitelé kryptoměn výrazněji tíhnou k poslouchání podcastů, a to až téměř dvojnásobně (59 %).

Kromě životního stylu a zájmů českých držitelů kryptoměn průzkum monitoroval také jejich politické přesvědčení, úroveň vzdělání nebo jejich názory na aktuální výzvy, které jim život
v České republice přináší. 79 % z nich tak považuje za nejaktuálnější nutnost řešení inflace
a výše životních nákladů, 52 % nejvíce trápí státní dluh a pro 50 % představuje problém aktuální situace okolo bydlení v České republice.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Tři nejslibnější akcie generativní AI s malou tržní kapitalizací pro drobné investory

Trh podnikové umělé inteligence zaznamená do konce desetiletí složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 34 %. Růst trhu bude podpořen potřebou generativních aplikací umělé inteligence, jako jsou mimo jiné chatboti, virtuální asistenti, rozpoznávání řeči a zpracování přirozeného jazyka. Předpovídá společnost Grand View Research.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Ovlivní rekordní cena zlata i úroky hypoték v Česku?

Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří i rekordní zadlužování Spojených států, které podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti […]

Text: Redakce

23. 05. 2024

Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

Do letos spuštěných bitcoinových fondů v USA vskutku mocně investují nejen drobní investoři. Ve větším objemu do bitcoinu skrze dané fondy ke konci prvního čtvrtletí jejich existence, tedy ke konci letošního března, investovalo hned 937 institucionálních hráčů, čili profesionálních finančních domů a firem. Když začínaly tytéž fondy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *