Středa 28. října. Je Státní Svátek

Maďarská centrální banka zakázala české firmě Perfectum vybírat vklady od klientů

Banky 06.08.2018 | 16:57 1 Komentář

Česká společnost Perfectum Consulting CZ nesmí v Maďarsku od klientů vybírat vklady a jiná splatná finanční aktiva. S okamžitou platností o tom rozhodla Maďarská centrální banka (NBH).

NBH zjišťuje, zda společnost potřebuje ke své činnosti licenci. Pokud by společnost vybírala vklady od klientů na podnikatelském základě, potřebovala by podle zákona povolení NBH. Zákaz pro firmu Perfectum platí do doby, než vyšetřování skončí.

V souvislosti s aktivitami firmy vydala NBH již letos v březnu varování pro spotřebitele. V roce 2012 dostala společnost Perfectum od tehdejšího regulátora úřadu PSZAF pokutu ve výši 50 milionů forintů a nesměla stejnou činnost vykonávat.

Společnost Perfectum sídlí v Praze, ale má i kancelář v Budapešti. „Společnost působí také pod názvy Investment GP a Global Property (GP) Capital SE a slibuje nereálně vysoké výnosy a záruky,“ uvedla maďarská tisková agentura MTI.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Maďarská centrální banka zakázala české firmě Perfectum vybírat vklady od klientů”

  1. FAEI.cz napsal:

    Maďarsko si nedošláplo na českou firmu… Maďarský podnikatel vyzkoušel stejný název a podobný byznys ze zahraničí. Více na https://faei.cz/madarsko-si-nedoslaplo-na-ceskou-firmu-madarsky-podnikatel-vyzkousel-stejny-nazev-a-podobny-byznys-ze-zahranici/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.