Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Krach důchodové reformy znemožnil vstup Partners do Allianz penzijní společnosti

Investice 08.12.2014 | 09:52 0 Komentářů

Zhruba před rokem se připravoval obchod, který by posunul poradenskou společnost Partners mezi velké hráče důchodové reformy. Firma podepisovala s Allianz důležitou smlouvu o smlouvě budoucí.

Chtěli jsme v Allianz penzijní společnosti koupit minoritu, někde mezi 10 až 50 procenty, spíš nižší. Měli jsme to vymyšleno tak, že máme investiční společnost, asset management a myslíme si, že jsme schopni ho dělat levněji než korporát,“ říká šéf představenstva a generální ředitel Partners Petr Borkovec.

Plány ale nakonec zhatil neúspěch důchodové reformy a k dokončení transakce nedošlo. Poradenská společnost Partners podíl v Allianz penzijním fondu nikdy nepořídila.  „Podepsali jsme jen smlouvu s určitými podmínkami, které dávaly možnost v případě špatného vývoje kolem druhého pilíře z tohoto obchodu odstoupit. Dosud jsme to ale nesměli zveřejnit,“ doplňuje Borkovec.

V druhém pilíři tak Partners nakonec utopili podle slov Borkovce „jen“ desítky milionů korun. Za reklamu a školení poradců. Borkovec odmítá, že by se k těmto penězům chtěla firma dostat zpět soudní cestou. „Fondy do toho ale možná půjdou, jsou přeci jen v jiné pozici. My to raději odepíšeme. Kdybych tehdy koupil penzijní fond, tak nevím, co bych dnes dělal,“ dodává Borkovec.

Mluvil by tedy dnes šéf Partners v případě pořízení penzijní společnosti jinak? „Ano, po akvizici toho fondu by jsme měli třetí pilíř ve zcela jiné podobě – v Allianz to dělá 550 tisíc lidí, což je obrovské množství. Kdyby k pořízení podílu v Allianz penzijní fondu došlo, tak bych ale asi také nikoho nežaloval, protože ten byznys by pro nás byl i tak úspěšný,“ uzavírá Borkovec.

Zdroj: Ihned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.