Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Koruna oslabila o tři haléře k euru a o pět haléřů k dolaru. Pražská burza stagnuje

Investice 19.08.2019 | 18:59 0 Komentářů

Koruna oslabila vůči oběma hlavním měnám. Vůči euru koruna klesla o tři haléře na 25,77 Kč/EUR a dolaru o pět haléřů na 23,22 Kč/USD. Pražská burza dneska stagnovala, PX index klesl o jednu setinu procenta na 1035,33 bodu. 

Koruna dneska oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora se domnívá, že se jedná o korekci jejího pátečního posílení. „Očekávám, že koruna teď bude chvíli zmatená. Úvahy, jak v Německu zabrání recesi a přitom eurové úrokové sazby klesnou, by měly koruně pomoci,“ řekl. Německo připravuje podle agentury Bloomberg opatření na povzbuzení ekonomiky a spotřeby. „Jenže kolik lidí uvěří, že se Německo recesi vyhne? A pokud bude Německo v recesi, koruna oslabí,“ dodal Vladimír Pikora.

Pražská burza dnes stagnovala. PX index klesl o setinu procenta na 1035,33 bodu. Nejvíce se obchodovalo s akciemi Komerční banky.  Přesto byly akcie KB nejztrátovější, ztratily 0,7 procenta a po 17 hodině se obchodovaly za 829 korun. Nejvíc se dařilo akciím pojišťovací skupiny VIG, které si připsaly 1,88 procenta na 596 korun.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.