Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Koruna oproti posílila o dva haléře k euru, k dolaru ale nadále oslabovala

Investice 16.08.2019 | 10:15 0 Komentářů

Koruna včera mírně posílila vůči euru, ale vůči dolaru stále klesá. Pražská burza se už třetí den téměř nepohnula, PX index stoupl o 0,06 procenta na 1031,03 bodu.

Koruna posílila vůči dolaru o dva haléře na 25,86 Kč/EUR a k dolaru klesla o sedm haléřů na 23,28 Kč/USD. Čtvrtečním poklesem k dolaru koruna podle serveru Patria Online dosáhla úrovně, na které se nacházela již prvního srpna. Což je nejslabší kurz koruny k dolaru za poslední dva roky.

Pražská burza už třetí den po sobě více méně stagnovala, PX index stoupl o symbolických 0,06 procenta na 1031,03 bodu. Nad hladinou ji držely úspěchy antivirové firmy Avast, která si připsala 4,5 procenta na 104 korun. „Po včerejších (středečních) velmi dobrých pololetních výsledcích akcie Avastu silně rostou a dostávají tak pražskou burzu do zisku,“ komentoval analytik Komerční banky Jiří Kostka.

Největší propad včera zaznamenala energetická společnost ČEZ, jejíž akcie ztratily 1,42 procenta a obchodovaly se za 520 korun kus. „Ministr (průmyslu a obchodu Karel) Havlíček v médiích zopakoval postoje státu, které jsou nadále protichůdné. Stát nechce garanci na tržní rizika, ale zároveň říká, že dohoda nesmí poškodit minoritní akcionáře. Což je však poměrně neslučitelná kombinace,“ vyjádřil se makléř Fio banky David Brzek.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.