Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Koruna dneska stagnovala vůči euru, k dolaru zpevnila. Pražská burza posílila

Vývoj ekonomiky 18.09.2019 | 19:34 0 Komentářů

Koruna dneska stagnovala vůči euru a obchodovala se v kurzu 25,90 Kč/EUR, vůči dolaru zpevnila o dva haléře 23,42 Kč/USD. Pražská burza obrátila čísla do zelených. PX index stoupl o 0,24 procenta na 1050,02 bodu. Nahoru ji pomohly tituly pojišťovny VIG a Erste Bank. 

Koruna dnes neměla regionální podněty. „Český trh dnes nenabídl koruně žádné podněty,“ vyjádřila se ke kurzu koruny ekonomka Komerční banky Monika Junicke. Jediný podnět, které měny mohly mít bylo očekávání rozhodnutí amerického Fed, které nejspíš sníží úrokové sazby.

Zpevnění vůči dolaru odůvodňuje ekonom Tomáš Vlk ze společnosti Patria Finance vývinem kurzu eura k dolaru. „Dolar měl ráno nakročeno k ziskům vůči euru i libře, ovšem odpoledne většinu z nich vrátil,“ uvedl.

Pražská burza se dneska vzpamatovala po včerejším poklesu. PX index posílil o 0,24 procenta na 1050,02 bodu. Nahoru ji pomohly rakouské finanční tituly. Akcie VIG ukořistili označení „nejúspěšnější titul dne“, posílili o 3,33 procenta na 636 korun. Erste bank si polepšila o 0,72 procenta na 807 korun.

V záporných číslech skončily akcie energetické společnosti ČEZ, mediální skupiny CME a Kofola.

Zdroje: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.