Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Konopné akcie se přiblížily svému historickému maximu

Investice 26.03.2019 | 16:49 0 Komentářů

Marihuanové akcie si od začátku roku připsaly již více než polovinu hodnoty. Zbytek trhu výrazně zaostává. Například akciový index S&P 500 vzrostl ve stejném období pouze o čtvrtinu. Odborníci ale před konopnými akciemi varují.

Zájem o konopné akcie vyvolávají zprávy o rostoucím počtu zemí, které povolují rekreační spotřebu marihuany. Investoři ale slyší také na úvahy velkých potravinářských firem, které zvažují zapracování konopí do svého byznysu.

„Investory povzbuzují novinky typu, že s předními pěstiteli konopí jednají giganti jako Coca-Cola či Diageo, pod níž patří pivo Guiness nebo vodka Smirnoff,“ uvádí ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda. Na vrchol se marihuanové akcie dostaly loni v září. Od té doby ale již povolila rekreační spotřebu marihuany Kanada, zelenou by navíc mohlo konopí dostat již tento týden i v americkém státě New Jersey.

„Zisky marihuanových firem jsou vzhledem k jejich tržním kapitalizacím velmi nízké. To je běžné například u farmaceutických společností, které výrazně investují do výzkumu. To však není případ marihuanových společností, které nevyvíjejí zcela nové farmaceutické preparáty,“ upozorňuje ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Například akcie největší konopné společnosti Aurora Cannnabis podražily od začátku roku o 80 procent a o 70 procent vzrostly akcie kanadské Conopy Growth. Ocenění společnosti v sobě zahrnuje potenciál vysokého růstu tržeb v řádu stovek procent. V případě, že tato očekávání nebudou naplněna, je možné, že se hodnota akcií výrazně sníží,“ dodává Štěpán Křeček.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.