Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Komerční banka vydala přes 50 000 kreditních karet pro podnikatele

Banky Karel Smetana 23.01.2008 | 13:25 0 Komentářů

Počet vydaných podnikatelských kreditních karet vydaných Komerční bankou nedávno překonal hranici 50 000 kusů. Jako zdroj financování pro své podnikání ji tak dnes využívá téměř 20 % klientů banky z řad podnikatelů a malých firem.

Podnikatelská kreditní karta je kombinací platebního a úvěrového produktu a při doložení posledního daňového přiznání a aktuálních finančních výkazů je na ní možno čerpat úvěr do výše 200 000 Kč. Bezúroční období při čerpání úvěru může trvat až 45 dní.

„Když jsme v dubnu roku 2005 uváděli speciální kreditní kartu pro podnikatele, nepochybovali jsme o jejím úspěchu. Mnoho podnikatelů již v té době vlastnilo osobní kreditní kartu, kterou plně využívali pro své soukromé potřeby. Proč by tedy stejný způsob financování nevyužili i pro podnikání?,“ komentuje výsledky výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek.

Podnikatelé kartu využívají k drobným nákupům pro potřeby firmy, k placení u čerpacích stanic nebo za ubytování během služební cesty, případně k zaplacení služebního oběda.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Čtěte dále:
Luboš Svačina: Nadstandardní úročení depozitních účtů: Signál změn na bankovním trhu?
Pavel Kohout: Úvěry: riziko je na straně klienta
Pavel Kohout: Účinná a efektivní ochrana spotřebitele stále chybí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.