Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Klienti penzijního fondu AEGON získají zhodnocení 4,5 %

Penze Daniel Kuchta 16.06.2008 | 16:11 1 Komentář

Penzijní fond AEGON připíše svým klientům za rok 2007 nejvyšší zhodnocení na trhu penzijního připojištění ve výši 4,5 %.

O výši zhodnocení rozhodla valná hromada společnosti dnes, v pátek 13.6. AEOGON je nejmladším penzijním fondem na trhu a za první rok existence získal přes 30 tisíc klientů. Celkový objem spravovaných prostředků ve fondu je více než 230 milionů korun.

Vladimír Bezděk , generální ředitel fondu, o jeho strategii říká: „Fondy na českém trhu vznikaly hromadně v letech 1994 až 1996. Od té doby se trh pouze konsolidoval. Pokud jsme chtěli vstoupit na trh jako úplně nový fond po více jak 10 letech, museli jsme přijít s něčím odlišným, co by zaujalo dosud neoslovené klienty. Soustředili jsme se na největší handicapy penzijního připojištění, kterými jsou nízké příspěvky účastníků a krátká doba spoření. Přímo do penzijního plánu jsme proto zakotvili dvě odlišnosti, které nikdo jiný nenabízí.

První je bonus pro klienty, kteří si spoří déle než 5 let, tou druhou pak prémie ve výši 2 % nad rámec zhodnocení pro ty, jejichž příspěvky za dobu prvních 12 měsíců překročí 1,5 násobek průměrné měsíční mzdy (v současné době cca 32.500 Kč). Tito klienti tak mohou počítat se zhodnocením 6,5 %.

Výsledky fondu za rok 2007 byly ovlivněny vyššími počátečními investicemi na založení fondu. Hospodaření společnosti skončilo se ztrátou 18,5 mil Kč, která byla uhrazena ze zdrojů akcionářů.

Zdroj: Tisková zpráva AEGON

Jeden komentář: “Klienti penzijního fondu AEGON získají zhodnocení 4,5 %”

  1. penzijní reformátor napsal:

    1. Kde vezmou prostředky na bonusy?
    2. Proč jim (Aegonu) trvalo tak dlouho, než vstoupili na český trh?
    3. Uzavřel by si Jan Tleskač PP u PF Aegon? A má vůbec Jan Tleskač PP?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.