Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

KIT digital zdvojnásobila příjmy, výsledky podle očekávání

Podle dnes zveřejněných výsledků hospodaření, dosáhly příjmy společnosti KIT digital 47,3 mil. USD a čistou ztrátu 19,9 mil. USD.

Příjmy společnosti byly oproti minulému roku dvojnásobné, ztráta ale byla podobná jako před rokem (19 mil. USD). Provozní zisk (EBITDA) společnosti byl na úrovni 4,9 mil. USD. Výsledky jsou v souladu s očekáváním a v souladu s dříve oznámenými čísly.

Podle analytiků společnosti Atlantik FTSpolečnost nadále pokračuje ve své strategii růstu prostřednictvím akvizic, které jsou financovány převážně emisemi nových akcií. Prudký růst na úrovni tržeb však společnost doposud nebyla schopna promítnout do výše dosahovaného zisku a doposud reportovala vždy ztrátu.“

Budoucnost firmy nevidí analytici až tak pesimisticky, i když k optimismu je ještě daleko: „ Je pravděpodobné, že v budoucnu se společnosti podaří dostat pod kontrolu své náklady a omezit dopad nefinančních vlivů, nicméně vzhledem k velmi obtížné predikovatelnosti hospodaření a vývoje trhu, na kterém se KIT Digital pohybuje, vnímáme případnou investici do akcií této společnosti jako spekulativní.“  

KIT digital vstoupila koncem ledna na pražskou burzu, ale mezi favority investorů zatím nepatří. Společnost dosahuje svých příjmů především z licenčních poplatků za software a z poplatků za údržbu nebo nastavení softwaru, technické integrace, a z plateb za kreativní služby.

Zdroj: KIT digital, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.