Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Kellner si na koupi Telefoniky půjčí 28,1 miliard korun

Investice 05.11.2013 | 15:20 0 Komentářů

Investiční skupina PPF, kterou vlastní Petr Kellner, koupí 65,9 procenta v Telefónice Czech Republic za 63,6 miliardy korun. Akvizice také zahrnuje rovněž 100 procent v mobilní dceřiné společnosti Telefónica Slovakia. PPF na transakci vynaloží 35,5 miliardy korun z vlastních zdrojů a zbylých 28,1 miliardy bude financovat úvěrem syndikovaným na bankovním trhu pod vedením Société Générale. 

PPF zaplatí 2,063 miliardy eur hned, jak bude transakce dokončena a 404 milionů eur v průběhu následujících čtyř let. Před samotným převodem akcií získá španělská Telefónica v průběhu listopadu dalších 260 milionů eur na dividendách.

V současné době při rekordně nízké ceně zajištěných úvěrů je vhodné ponechat si dostatek volných zdrojů na případné další akvizice,“ uvedl pro server Investujeme.cz vedoucí analytik Josef Rajdl.

Podle ČTK Český telekomunikační úřad zatím oficiální informaci o akvizici neobdržel. Operátoři mají oznamovací povinnost do sedmi dnů po změně vlastníka, ta je ale čeká až za několik měsíců. Vliv na aukci kmitočtů, která by měla začít v pondělí, na rozdíl od některých konkurentů, nepředpokládá. „Je na ČTÚ, aby posoudil, zda kmitočtová aukce v této situaci vůbec může pokračovat, dosáhnout svých cílů, zejména zvýšení soutěže na trhu, a zda se aukce účastní pět opravdu na sobě nezávislých subjektů,“ uvedla mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.